İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 KASIM GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK´Ü ANMA GÜNÜ PROGRAMI

10 KASIM GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK´Ü ANMA GÜNÜ PROGRAMI

10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 80. Yıldönümünde ilçemizde çeşitli etkinliklerle anıldı. Etkinlikler kapsamında ilk olarak BağcılarMeydanında bulunan Atatürk Anıtına Bağcılar Kaymakamı Sayın Mustafa ELDİVAN, Garnizon Komutanlığı adına Piyade Yarbay Hacı Murat SALT, Bağcılar Belediye Başkanı Sayın Lokman ÇAĞIRICI´nIn çelenk sunmaları ile başladı. Ardından Atatürk’ün hayata gözlerini kapadığı saat 09.05’e geldiğinde iki dakikalık saygı duruşu gerçekleştirilerek; İstiklal Marşımız okundu. Ardından okunun İstiklal Marşı’yla birlikte Türk Bayrağı göndere çekilip yarıya indirildi

Bağcılar Meydanındakiçelenk koyma törenine AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Murat Taner, İlçe Müftüsü Ekrem Saylam, Milli Eğitim Şube Müdürleri, kamu kurumu Temsilcileri, OkulMüdürleri, Öğretmenler ,sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gaziler, muhtarlar, öğrenciler  ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çelenk törenin ardından Bağcılar Edip İplik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde anma programı gerçekleştirildi. Anma programına yoğun ilgi oldu. Burada açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamı Sayın Mustafa Eldivan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bitmiş, tükenmiş, yok edilmiş bir imparatorluğun küllerinden doğan genç Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur. Atatürk’ü sevmek sloganla olmaz. Atatürkçüyüm demekle olmaz. Onu sevmek kararlılık, çalışkanlık, ilkelerine riayet ve muasır medeniyet seviyesine ulaşmakla olur. Bizler, ulu önder Atatürk’ün çizdiği yolda Türkiye Cumhuriyeti devletini ilelebet payidar edeceğiz” dedi.

Bağcılar Belediye BaşkanıSayın Lokman Çağırıcı ise “Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış büyük bir liderdir. Ülkesinin ve milletinin refahı, mutluluğu ve geleceği için mücadele eden Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını ebediyete intikalinin 80. Yıldönümünde rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.

Programda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa YILMAZ’ da şunları söyledi: “Her milletin tarih sayfasına adını altın harflerle yazdıran kahramanları vardır. Alpaslanlar Selahattin Eyyubiler, Fatihler, Kanuniler. Bunun en somut örnekleridir. Atatürk bu zincirin çok sağlam halkasıdır. Mustafa Kemal Atatürk bütün dünyanın Türk Milleti’ni yok etmek istediği bir anda ortaya çıkmış milletin ölüm fermanını parçalamış zulme ve zalimlere meydan okumuştur. O milli mücadelenin gür sesi, ümidin meşalesidir. 80 yıldır bu cennet vatanın bağrında yatan ulu önder bu millet yaptıklarınla seni asla unutmayacaklar. Aziz ruhun şad olsun ”dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler, Atatürk’ün sevdiği türküleri söyleyip onu anlatan şiirleri okudu. Öğrencilerin sahnelediği oratoryo ise çok beğenildi. Programda resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında başarılı olan öğrencilere protokol tarafından hediyeleri verildi ve program sona erdi.


12-11-201812-11-201812-11-201812-11-201812-11-201812-11-2018

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.