İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA TÖRENİMİZ

  12 Mart İstiklal Marşı’mızın kabulü ve  Mehmet Akif Ersoy’u anma amacıyla Bağcılar Mustafa Kemal Ortaokulu tarafından hazırlanan Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu programımızı Mehmet Akif  ERSOY  Kültür Merkezimizde gerçekleştirdik. Törene Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Kenan GÜLTÜRK, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Özkan BOYACI, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.  
12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA TÖRENİMİZ

 

16-03-2017Kültür Merkezine girişte Görsel Sanatlar Dersi Öğretmeni Gülşah YILMAZ ve Teknoloji Tasarım Dersi Öğretmenleri Muazzez AKGÜL, Hülya ŞEN, Seda GONCALOĞLU’nun hazırladığı “İstiklal” temalı sergimiz misafirleri karşıladı.

 

Törenimiz Türkçe Öğretmenleri İrfan ORAL ve Ecem Beste ŞAHİN’in sunumuyla başladı. Bağımsızlık mücadelesi başta olmak üzere ülkemizdeki terör olaylarında ve yakın tarihimizin kara gecesi 15 Temmuz’da verdiğimiz şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu. Devamında Müzik Öğretmenleri Çağrı BAKIOĞLU ve Özlem Melda GÜRBEY yönetimindeki koro ile birlikte İstiklal Marşı’mız coşkuyla okundu.

 

Abide şahsiyet Mehmet Akif ERSOY’un kişiliğini ve  İstiklal Marşı’nın  yazılması aşamalarının aktarıldığı bir video izlenmesiyle programa devam edildi.

 

Bağcılar Mustafa kemal Ortaokulu Müdürü E.Esra AÇIKALIN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Özkan BOYACI ve Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Kenan GÜLTÜRK günün anlam ve önemine uygun olarak konuşmalarını yaptılar.

 

Okul Müdürü E. Esra AÇIKALIN konuşmasında “İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’in dediği gibi “Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır.” Bu şuurla vatanımıza sahip çıkarak yetiştik ve gelecek nesli de öyle yetiştirmeye söz verdik.” Sözleriyle vatan ve millet olmanın bilincini, Mehmet Akif’in bu anlamda ne kadar önemli, örnek bir şahsiyet olduğunu vurguladı.

 

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Özkan BOYACI  ise Mehmet Akif´´in her yönüyle örnek bir insan ve vatansever olduğunu,  belirterek merhum Akif´e ait Safahattan bir bölüm okudu. Merhum Akif´in sözünde duran bir insan olduğunu değinen Şube Müdürü Özkan BOYACI onun dostu Eşref Edip´le olan anısını paylaştı.Tören yapılan müze ve Tacettin Dergahının  Türkiye´de aslı dışında sadece Bağcılarda olduğunu belirterek eseri kazandıran Belediye Başkanımız Lokman ÇAĞIRICI şahsında tüm  Belediyemiz çalışanlarına teşekkür etti.

 

Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Kenan GÜLTÜRK ise yaptığı konuşmada Akif ile söylenecek çok söz olduğunu belirterek onu hepimizin anlaması gerektiğini belirtti. Programı hazırlayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Mustafa Kemal Ortaokuluna öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür etti. 

 

Okulun öğretmenlerinden Elvide KANTAR, Buket ATABEY  ve Ayşe Melike YETİM’in hazırlamış olduğu İstiklal Marşı’nın Kabulü” adlı tiyatro oyununda seyircilerin arasından çıkarak İstiklal Marşı’nı okuyan öğrencilerimiz büyük bir hayranlıkla izlendi, ayakta alkışlandı.

 

Okulun Müdür Yardımcısı Fatma KAYNAK´ın, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin teknik desteği ile hazırladığı “Bağcılar İstiklal Marşı’nı Okuyor” video çalışması büyük beğeni ile izlendi. 

 

Tören “Yemen Türküsü” ve “Ordunun Duası” eserlerinin Müzik Öğretmenleri Çağrı BAKIOĞLU ve Özlem Melda GÜRBEY yönetimindeki okul korosu tarafından seslendirilmesi ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesiyle sona erdi.


 

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.