İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü dolayısıyla Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen anma töreni, Bağcılar Meydanında, hazırlanan Çanakkale Zaferi Platosunda gerçekleştirildi.

 

 Bağcılar Kaymakamı Sayın Erdal ÇAKIR, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YILMAZ, Bağcılar Belediye Başkanı Sayın Lokman ÇAĞIRICI, Bağcılar İlçe Emniyet Müdürü Ramazan KARAOĞLAN, Askerlik Şubesi Başkanı Personel Asteğmen Ahmet KORKMAZ, Yazar Yusuf DURSUN, Belediye Başkan Yardımcıları,Okul Müdürleri ve diğer protokol mensupları ile öğretmen, öğrenciler ve Bağcılar Halkının katıldığı tören saat 14:00’da yapıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YILMAZ yaptı. Protokol konuşmalarının ardından Bağcılar Belediyesi Şehitler Parkı ve İlçemiz okullarında çekimi gerçekleştirilen kısa film gösterimi, Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tiyatro grubu ve şiir korosu sahne aldı. 

 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yıl dönümü dolayısıyla ilçemiz ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen resim, şiir, kompozisyon, kitap okuma, Çanakkale Hikâyeleri anlatma ve atletizm (koşu) yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Belediyemiz tarafından ödülleri verildi.

 

Program, İlçemiz ortaokullarında eğitim gören 100 öğrencinin katılımıyla oluşturulan, Çanakkale 100.yıl korosunun eserlerini sergilemesinin ardından son buldu.

Programda emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür eder,   birkez daha vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ederiz.

 

 

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.