İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

"Türkiye Büyük Millet Meclisi, 23 Nisan 1920 tarihinde kader birliği yapmış, istiklâl ve istikbal mücadelesini el birliğiyle, gönül birliğiyle kazanarak tarihe not düşmüştür. Bu tarih aziz milletimiz için bir milat, yeni Türkiye için bir dönüm noktasıdır. En zorlu, en buhranlı günlerde bile İstiklal Mücadelesini zaferle taçlandıran Türkiye Büyük Millet Meclisi; millî birliğimizin, millî mutabakatımızın, millî egemenliğimizin en somut tecellisi olmuştur. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesine dayalı, demokratik zemin üzerinde yükselen cumhuriyetimizin temelleri 23 Nisan1920’de atılmıştır.

Sevgili çocuklarımız! Bayram iklimden en çok etkilenen bir milletin çocukları olarak sizler; ülkemizin ümitleri, istikbali ve yarınlarısınız. İnanıyoruz ki yarınların güzel Türkiye’si sizlerle aydınlık, sizlerle mutlu, sizlerle daha gelişmiş, kalkınmış ve muasır medeniyetler seviyesine  ulaşacaktır. Bizlerin, sizlerden bir tek beklenti ve arzusu vardır: Sizlere teslim ettiğimiz bu cennet vatanı; içinde bulunduğu konum ve durumundan, çok daha iyi bir şekilde sizlerden sonraki kardeşlerinize teslim etmenizdir. Bu işi başarmanız için de çok çalışmak, çok gayret sarf etmek ve bu yüce milletin evlatları olarak birbirinizi çok sevmek durumundasınız. Karanlık güçlerin kardeşlik bağlarınıza halel getirmesine izin vermemeli, İstiklal savaşına hazırlık aşamasında olduğu gibi birbirinize kenetlenmelisiniz.

Bu vesile ile bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, Birinci Mecliste görev yapan üyeleri, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

Bu duygularla sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bu güne anlam katan çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyor, çocuklarımızın gözlerindeki ışıltının, mutluluğun, heyecanın daim olmasını diliyorum.


Mustafa YILMAZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.