İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´ nın 95.yılı, Bağcılar Meydanı´nda çelenk koyma töreninin ardından ve çeşitli etkinliklerle kutlandı. Görsel şölene dönüşen bayram izleyicileri büyüledi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´ nın 95.yılı, Bağcılar Meydanı´nda çelenk koyma töreninin ardından ve çeşitli etkinliklerle kutlandı. Görsel şölene dönüşen bayram izleyicileri büyüledi.

Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen tören ve etkinliklerle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bağcılar Meydanında büyük bir coşkuyla kutlandı.

Törenler, 09.45’te İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa YILMAZ’ın Atatürk Anıtına çelenk koyması ile başladı. Saygı duruşunun ardından Yeşilbağ Adnan Ötügen Ortaokulu Müzik Öğretmeni Suat ÖZEK Yönetimindeki Okul korosu eşliğinde İstiklal Marşımız okundu. Ardından Bağcılar Belediyesince hazırlanan platformda kutlama programına geçildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa YILMAZ’ın açılış konuşmalarının ardından Bağcılar Belediye Başkanı Sayın Lokman ÇAĞIRICI ve Bağcılar Kaymakamı Sayın Erdal ÇAKIR tarafından günün anlamına binaen konuşmalar yapıldı.Sancaktepe İlkokulu öğrencilerimizin Van Yöresi Halk oyununu sergilemesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlediği 23 Nisan konulu kompozisyon yarışmasında 1. olan Kazım Karabekir Ortaokulu Öğrencimiz Hatice ÜNLÜ ve şiir yarışmasında  Bağcılar 1. si olan Kazım Karabekir Ortaokulu Öğrencimiz Gülbuse BAZ eserlerini okudu. Sancaktepe Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulumuzun; Şirinler Ateşböceği gösterileri akabinde İlkokul ve Ortaokullarımızda düzenlenen şiir,kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi.

İlçemizde yer alan Kademoon Geçici Eğitim Merkezi öğrencilerimizin ülkelerindeki savaşı konu edinen tiyatro gösterilerini sunmasından sonra sırasıyla Bağcılar İlkokulu Çocuk Korosu, Türk-İsveç Kardeşlik Ortaokulu Taekwondo Takımı ve Kocayusuf İlkokulu Mehter Takımı gösterilerini sundu.

Sunuculuğunu Kurtdereli Mehmet Ortaokulu Müdürü Mustafa CEYHAN ve Arif Nihat Asya İlkokulu Sınıf Öğretmeni Ebru GÖK tarafından yapılan etkinliklerimiz Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna, Bulgaristan, Filistin, Kosova, Libya, Lübnan, Makedonya, Romanya, Suriye, Ürdün ve Yunanistan’dan gelen ekiplerin gösterileri ile devam etti.

Programların ardından ilçemiz ilkokul ve ortaokulları  arasında yapılan çekilişle belirlenen  ve Bağcılar Belediyesi ile ortak düzenlenen “23 Nisan’da 23 Öğrenci ile Helikopter Gezisi” programı Bağcılar Kaymakamı Sayın Erdal ÇAKIR,Bağcılar Belediye Başkanı Sayın Lokman ÇAĞIRICI, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa YILMAZ’ınkatılımı ile gerçekleştirildi.

 

Programlarda emeği geçen öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür eder, çocuklarımızın ve tüm çocuklarının sağlıklı ve huzurlu bir Dünya’da yaşamalarını temennilerimizle; bu bayramı bizlere hediye eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarına şükranlarımızı sunarız.

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.