İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ÖĞRENCİ GÖZÜYLE 15 TEMMUZ” YARIŞMALARI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

  Bağcılar Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün okullardaki ilk-orta ve liseler arasında düzenlediği “Öğrenci Gözüyle 15 Temmuz” konulu yarışmanın ödül töreni Halk Sarayı’nda yapıldı. Tören de 15 Temmuz’u resim, senaryo, şiir, kompozisyon, afiş ve İngilizce makale dallarında en iyi şekilde anlatan dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Program Bağcılar Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencileri Bahadır BUYURMAN ve Emrullah POLAT’ın okudukları Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.      
“ÖĞRENCİ GÖZÜYLE 15 TEMMUZ” YARIŞMALARI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

 

           “GENÇLERLE BİRLİKTE ÜLKENİN GELECEĞİNİ KURTARDIK”

             Törende bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Orhan ÇİFTÇİ, 28 Şubat sürecinde ülkenin zor günler yaşadığını ve çeşitli mağduriyetler yaşandığını söyledi. 15 Temmuz hain girişimine değinen ÇİFTÇİ , “Hainler ordumuzun silahıyla millete alçakça saldırdı. Ancak bu hain kalkışma 10 saat içinde bastırıldı.” dedi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman ÇAĞIRICI da geçmişte kararsız ve korkak siyasiler ve iktidarlar yüzünden ülkede halkın iradesinin hiçe sayıldığını kaydetti. Ülkeye büyük yatırımlar kazandıran merhum Başbakan Adnan Menderes’in 1960 darbesi sonrası idam edildiğini de hatırlatan ÇAĞIRICI, 28 Şubat sürecinde yaşanan zulümleri kalpleri ve dilleriyle düzeltmeye çalıştıklarını ifade etti. 15 Temmuz hain darbe girişimine milletin eliyle dur dediğini de anlatan ÇAĞIRICI, “Gençler sizlerle birlikte bu milletin geleceğini kurtardık.” diye konuştu.      

           Son 200 yılın en büyük hain kalkışmasının yaşandığını kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa YILMAZ ise gençlerin de aralarında bulunduğu milletin kendisini tankın, topun ve merminin önüne attığını belirtti. YILMAZ şöyle konuştu: “Gençler, sizlerle gurur duyuyoruz. 15 Temmuz’u çok iyi tahlil etmeniz gerekiyor. Bizler bugünlere dedelerimizin ve atalarımızın kahramanlıklarıyla geldik. Hiç unutmayalım.”  dedi.      

             BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLÜNE KAVUŞTU 

            Programda daha sonra Orhan Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri 15 Temmuz şehidi Ömer HALİSDEMİR için yazılan 30 Kuş Şiirini oratoryo şeklinde seslendirdi. Oratoryo gösterisinin ardından resim, senaryo, şiir, kompozisyon, afiş ve İngilizce makale dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Programda son olarak Gurup Yürüyüş kendi bestelerinden oluşan mini bir konser verdi.  Törene ayrıca İlçe Müftüsü Musa Uzun, İlçe Sağlık Müdürü Arzu AYDINLI , Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Hülya Zengin TİRYAKİ ,  meclis üyeleri, okul müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

03-03-201703-03-201703-03-201703-03-2017

 

 

 

 

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.