İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bağcılar Barbaros Anadolu Lisesi Mehmet Akif’i vefatının 78. Yılında bir dizi etkinlikle andı

Bağcılar Barbaros Anadolu Lisesi Mehmet Akif’i vefatının 78. Yılında bir dizi etkinlikle  andı

Bağcılar Barbaros Anadolu Lisesi Mehmet Akif’i vefatının 78. Yılında bir dizi etkinlikle  andı.

25 Aralık 2014 Perşembe günü Bağcılar Kültür Merkezinde Mehmet Akif Ersoy’un şiirleri seslendirildi. Belediye Başkanımız Lokman Çağırıcı, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Yılmaz, Müftümüz Hasan Hüsnü Sula, Yazar Vehbi Vakkasoğlu, Okul Müdürümüz Aziz Erdoğan, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin katıldığı programda okulumuz öğrencileri Akif’in “Bülbül, Çanakkale Şehitlerine” şiirlerini seslendirdiler. Açılış konuşmasını müdürümüz Aziz Erdoğan yaptı. Erdoğan: “Akif özü sözü bir dost, memleket sevdalısı bir yürek, toplumun duygularını en işi işleyen şairdir. Akif’te ümitsizlik yok, vefasızlık yok, korku yok, eğilme yoktur. O bunu Asımın Neslinden de bekliyor.”dedi.

Bağcılar Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Yılmaz konuşmasını “Asımın Neslini karşımda görüyorum. O ruhu sizler yaşatıyorsunuz. Akif, iradesiyle, cesaretiyle, azmi ve ümidiyle buradadır. Sizler onun şiirlerini özümseyor, ülke sevgisini kendi potasında eritiyor, duyarlılığını sergiliyorsunuz.  Vefatının yıldönümünde kendisini rahmetle anıyoruz. Okullarımızın hazırladığı birbirinden güzel programlarla mutlu oluyoruz. Bağcılar çok şanslı; çünkü onların Mehmet Akif Müzesi var. Bu müzeyi ilçemize kazandıran, öğrencilerimizin istifadesine sunan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” diyerek sürdürdü.

Belediye Başkanımız Lokman Çağrıcı: “Akif birliğin ve dirliğin sembolüdür. Akif; derdi ve davası olan insandır. O şahıs değil şahsiyettir. Asımın mimarı, ülkemizin İstiklal şairidir. Ruhu şad, mekânı cennet olsun. Akif’in anmaktan çok anlamalıyız. Bunu en güzel dile getiren sizlersiz.”dedi.

Program Yazar Vehbi Vakkasoğlu’nun Akif adlı söyleşisiyle sona erdi.

26 Aralık 2014 Cuma Günü okulumuz Kültür, Edebiyat Kulübü öğrencileri Akif Kültür Merkezi ve Tacettin Dergahı’nı ziyaret etti. Müzede Akif’in hayatına dair bilgi alan öğrenciler, ardından Yazar Yavuz Bülent Bakiler’in verdiği konferansa katıldı. Konferans sonrasında Bakiler, öğrencilerimiz için kitaplarını imzaladı.

27 Aralıkta Edirne Kapıdaydık

27 Aralık Cumartesi , Bağcılar Bilgi Evleriyle birlikte Akif’i mezarı başında andık. Mezarlıkta okul müdürümüz Aziz Erdoğan, öğrencilere Akif’in Babanzade Ahmet Naim ve Süleyman Nazif’le olan dostluklarını ve mezar komşuluklarını anlattı. İl programına da katılan öğrencilerimiz Akif’i dualarla yad etti.

Okul Panoları Akif’le Donatıldı

Kültür Edebiyat Külübümüz, edebiyat öğretmenlerimizin öncülüğünde okul panolarını Akif’in şiirleri, resimleri ile donattı.  Öğrencilerimizin Akif  hakkında düşünceleri panoları süsledi. Hafta boyunca öğrencilerimizin ürünleri okul duvarlarını süsledi.

 

 

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.