İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘’Bağımlı Olsaydım Başarılı Olamazdım’’

‘’Bağımlı Olsaydım Başarılı Olamazdım’’

Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bağcılar Yeşilay Şubesinin yürüttüğü ‘’Bağımlı Olsaydım Başarılı Olamazdım’’

Projesi kapsamında yapmış olduğu programa İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer FARUK YELKENCİ Bağcılar Dündar Uçar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile söyleşi gerçekleştirmiştir.

 

Bağımlılık tıbben bir hastalık olarak tanımlanmış olsa da  etkisi sadece bağımlı olan  bireyi değil onun ailesini çevresini sokağını mahallesini etkileyen ciddi bir sosyal sorun halini almaktadır.dolayısı ile bağımlılıklarla mücadele sadece devlet kurumlarının ürettiği politikalarla değil toplumun her katmanın katılacağı kapsamlı bir mücadele ile olabilir.

Günümüzde popüler kültürün ürettiği şöhretlerin çoğunluğu maalesef sigarayı /alkolü/maddeyi özendirici bir hayat yaşamaktalar. Bu şöhretlerin takipçilerinin büyük bir bölümü gençlerden oluşmaktadır. Tehlikeli olansa gençlerin bu şöhretlerin ilgili alandaki başarısından da ötede onların tüm hayat tarzlarını kendilerine örnek almalarıdır.  Onun gibi giyinen onun gibi konuşan saçını aynı modelde kestiren gençler maalesef ortaya çıkan kötü bir davranışı da hayatlarına aynı şekilde  kopya etmektedirler.

Yeşilay bağcılar şubesi  ‘’Bağımlı Olsaydım Başarılı Olamazdım’’sloganıyla  Bağcılar  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile tüm liselerde yürütülen bu proje de  gençlerimize bağımlı olan bir bireyin başarılı olamayacağını olsa da bunu istikrarlı bir şekilde sürdüremeyeceğini anlatmaya çalışılıyor

Bunu tam tersinden anlatarak alanlarında başarılı olmuş siyaset,sanat,spor, edebiyat ,iş dünyası  ve medya gibi alanlardan bağımlılıklardan uzak kalmış kişileri gençlerimizle buluşturarak  sizde bağımlılıklardan uzak durun ve başarılı olun mesajını vermeye çalışılıyor


20-03-201820-03-201820-03-201820-03-201820-03-201820-03-2018

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.