İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİRİNCİ DÖNEM SONU MESAJI

BİRİNCİ DÖNEM SONU MESAJI

 

15 Eylül 2014 Pazartesi günü başlayan 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılının birinci dönemini 167 okulumuzda  4794 öğretmenimiz ve 153.899 öğrencimizle bugün (23.01.2015) tamamlamış bulunmaktayız. 

 

Devletimizin eğitim politikalarının başarı ile uygulanmasında ; Eğitim Yöneticilerimiz, Öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimizin payı bulunduğundan, tarihimizin ışığında bilgi çağındaki bu köklü değişim ve dönüşümlere uyum sağlayacak nesiller için geliştirilen eğitim stratejilerinin uygulandığı birinci dönem sonunda öğrencilerimizin aldığı karneler hepimizin karnesidir.

 

Her dönem yeni bir süreç ve her dönem başlangıcı yeni bir başlangıçtır; Geçen dönem başta olmak üzere, geçmiş dönemlerimizi eğitim yöneticimin, öğretmenimin, veli ve öğrencilerimizin gözden geçirerek daha başarılı bir dönemin gereklerini planlamalıyız. Ortak bir akıl ile geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin eğitim olanaklarımızdan en iyi şekilde yararlanabilmesi için enerji ve özverimizi artırmalıyız.

 

Hem öğretmen, hem veli hem de öğrenci olduğumuz günümüz koşullarına hem bir insan olarak hem de ülkemiz ve milletimizin milli menfaatlerine hizmet edecek öğrencilerimizi en iyi şekilde hazırlamak, milli bir görevimizdir.

 

Sevgili evlatlarımıza birinci dönem sonundaki başarılarını değerlendirerek ikinci dönemde başarılarını arttırmalarını ve yoğun çalışma dönemi sonunda hak ettikleri, aileleri ile birlikte sağlık ve mutlu hatıralarla anımsayacakları  bir yarıyıl tatili diliyorum.

 

Değerli Velilerimiz; Öğrencilerimizin  başarılarında kendi paylarımızın da bulunduğunu düşünerek değerlendirelim. Öğrencilerimizin başarılarını desteklemeli, başarısızlıklarını daha başarısızlığın sebebi değil, başarıya yöneltecek bir nokta olarak ele almalıyız. Kısa soluklu değerlendirmelerden kaçınarak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza telafisi mümkün olmayan hasarlar vermekten kaçınmalıyız. Dönem tatilini çocuklarımızla sağlık ve huzur içinde geçirmeniz diliyorum.

 

Değerli Mesai Arkadaşlarım; Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yetiştirmek için göstermiş olduğunuz üstün gayretler için sizlere teşekkür ediyorum.

 

Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

  

  Mustafa YILMAZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.