İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATİH (Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi)

FATİH (Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi)

FATİH (Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) Projesi kapsamında 81 ilde 9. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilen tablet dağıtım töreninin İstanbul Bölümü İlçemiz Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayında gerçekleştirildi.

İstanbul Valisi Sayın Vasip ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Muammer YILDIZ, Bağcılar Kaymakamı Sayın Erdal ÇAKIR, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Sayın Mustafa YILMAZ, Belediye Başkan Yardımcılarımız Mehmet ŞİRİN, Cemil ŞAHİN, Kenan GÜLTÜRK,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa USLU, Şube Müdürü Metin AKÇAY, İlçemiz Şube ve Okul Müdürleri programa katıldı.

Törende Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ınkatılımıyla  Ankara ATO Congresium´da gerçekleştirilen Fatih Projesi Tablet Dağıtım Töreni´necanlı olarak bağlanıldı. İstanbul Valisi Sayın Vasip ŞAHİN, Fatih Projesi´nin fırsatları artırma ve teknolojiyi iyileştirme hareketi olarak tanımlandığını kaydederek , proje ile ülke genelindeki tüm öğrencilerin öğrenme ve eğitim noktasında fırsat eşitliğini sağlama ve aynı imkanlara kavuşturmanın amaçlandığını aktardı.

Asıl hedeflenen şeyin "ülkenin özellikle muasır medeniyet üzerine çıkabilme ve 2023 hedeflerini yakalayabilme noktasında mevcut eğitim açığını kapatmak" olduğunu ifade eden Şahin, "Amaç, öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi bilgi teknolojileriyle daha çok buluşturup, gelişmiş ülkelerdeki mesafeyi kapatmak ve onların seviyesini yakalayıp, o seviyenin üzerinde üreten, düşünen ve çabalayan insanlar yetiştirebilmektir. Aynı zamanda hem kendisi hem ailesi, ülkesi ve milleti, insanlık için bir şeyler yapabilme gayretinde olan öğrencilerin yetişmesini sağlamaktır" diye konuştu.

 

Daha sonra  ilçemiz Barbaros Anadolu Lisesi öğrencilerimizden 476’sını temsilen 28’ine sembolik olarak tablet bilgisayarları verildi.  İstanbul Valisi Sayın Vasip ŞAHİN öğrencilere tabletlerinin hayırlı olmasını diledi.


Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.