İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇLİK VE SPOR BAKANI SAYIN MEHMET KASAPOĞLU ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMIMIZA KATILDI.

Bağcılar Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün birlikte gerçekleştirdiği 24 Kasım Öğretmenler Günü, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’nun katıldığı özel bir programla kutlandı. Program, 23 Kasım 2018 Cuma günü Saat:18.00´da Bağcılar Belediyesi Halk Sarayında  Özgür ŞAHİN yönetimindeki Aydın Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin seslendirdiği türkülerle başladı. 24 Kasım Öğretmen Günü kutlama programına AK Parti eski milletvekili Feyzullah KIYIKLIK, AK Parti İlçe Başkanı İsmet ÖZTÜRK, İlçe Müftüsü Ekrem SAYLAM, İlçe Sağlık Müdürü Hülya Zengin TİRYAKİ , Kamu Kurumlarının İlçe Yöneticileri, Şube Müdürleri, Resmi/Özel Okullarımızın müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, öğretmenler ve yakınları katıldı.
GENÇLİK VE SPOR BAKANI  SAYIN MEHMET KASAPOĞLU ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMIMIZA KATILDI.

              24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Bağcılar Belediyesi Halk Sarayında yemekli bir program düzenlendi. Programa ilçede göreve yeni başlayan öğretmenler ile yıllarca çalıştıktan sonra emekli olan öğretmenler katıldı. İki neslin bir araya geldiği gecede eskiler tecrübelerini paylaşırken yeniler de onları can kulağıyla dinledi.

Göreve yeni başlayan ve emekli öğretmenlerden oluşan iki neslin bir araya geldiği gecede konuşan Bakan KASAPOĞLU, “Hepimiz kaç yaşımızda olursak olalım her daim talebe olduğumuzu, öğrenmeye, bilgiye ve aydınlanmaya bir ömür ihtiyacımız olduğunu unutmamalıyız. Yani siz değerli öğretmenler sadece okuldaki öğrencilerin değil aynı zamanda tüm toplumun daimi öğretmenlerisiniz.” dedi.

           

29-11-2018 Kutlama programının özel konuğu olan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU, davetliler tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Açılış konuşmasını yapan KASAPOĞLU, “Toplumumuzun mimarı kıymetli öğretmenlerimizi tebrik ediyor Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Öğretmenlerimizin her birimizin üzerinde ciddi emekleri var. Ne yapsak emeklerini ödeyemeyiz. Bizi bu dünyada iyiliğe ve güzelliğe götüren ne varsa onu eğitimle öğrenimle alıyoruz. Öğretmenler bizleri yarına ulaştıran köprüleri kurarlar ve bu yolları yaparlar. Hepimiz kaç yaşımızda olursak olalım her daim talebe olduğumuzu, öğrenmeye, bilgiye ve aydınlanmaya bir ömür ihtiyacımız olduğunu unutmamalıyız. Yani siz değerli öğretmenler sadece okuldaki öğrencilerin değil aynı zamanda tüm toplumun daimi öğretmenlerisiniz. Her toplumda öğretmenlerin el ütünde tutulması, baş tacı edilmesi gerekir ki geleceğin yükünü en iyi şekilde omuzlasınlar. Biz de bu anlayışla 17 yıldır saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın önderliğinde eğitimi yaygınlaştırma, kalitesini artırma ve öğretmenlerimizin çalışma şartlarını iyileştirme yönünde çok güzel mesafeler kat ettik.” dedi.

          

29-11-2018  

 

 

İlçe Kaymakamı Mustafa ELDİVAN ise “Bugün modern dünyada ne kadar okursanız okuyun ne kadar değişik bilimsel çalışmalar yaparsanız yapın, öncelikle eğitimin temeli inançtır. Bizler ne kadar idareci olsak da bir yerlere gelsek de hepimizin temeli, öğretmenlerimize duyduğumuz sevgi ve saygıdır. Bu vesileyle öğretmenler gününüzü yürekten kutluyorum.” diye konuştu.

 

 

 

   

29-11-2018

 

 

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman ÇAĞIRICI da “Bir anne bir baba şefkatiyle Bağcılarımızda eğitime her geçen gün güzellik katan çok saygı değer öğretmen arkadaşlarım, hepinizi tebrik ediyorum. Bağcılar ailesi olarak Feyzullah KIYIKLIK abimizin başlatmış olduğu eğitim hamlesine tüm hızıyla devam ediyoruz. Özellikle geldiğimiz süreçte başarının temelinde Bağcılardaki eğitime verilen değerin olduğuna inanıyorum. Başta yeni okulların yapımı olmak üzere eğitimin her alanında belediye olarak tüm desteğimizle devam ediyoruz.” şeklinde konuştu. ÇAĞIRICI, ilçedeki spor ve gençlik alt yapısına yönelik desteklerinden dolayı Bakan KASAPOĞLU’na teşekkür etti.

 

 

 

 

29-11-2018

 

 

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa YILMAZ ise şunları söyledi: “Öğretmenlik peygamber mesleğidir. Öğretmen yaptığı işe önce iman etmelidir ve kalben teslim olmalıdır. Öğretmen sınıfını mabet, mesleğini ibadet görmelidir. Ahlaklı bir toplum ancak ahlaklı bir nesille mümkündür. Bunu inşa edecek olan öncelikle öğretmenlerdir. Sağlıklı iletişim kuran öğretmenlerin etrafında öğrencileri gördükçe gelecekten daha çok umutlanıyorum. Öğretmenlerin yılda bir gün değil her gün hatırlanmasını isterim.”

 

 

  

29-11-201829-11-201829-11-201829-11-201829-11-201829-11-201829-11-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

 

            Öğretmenler adına söz alan emekli öğretmen Cemil DEMİRCİ ise  konuşmasında: “Öğretmene ne kadar değer verirseniz karşılığında daha fazlasını alırsınız. Bizim işimiz geleceği şekillendirmek, sizi geleceğe hazırlamaktır. Medeniyet yolunda gerekeni yapacağız biz Türkiye Cumhuriyeti’nin öğretmenleriyiz”

            Konuşmaların ardından emekli öğretmenlere “Hizmet Şeref Belgesi”, Eylül 2018 Mesleki Çalışma Döneminde görev alan öğretmenlere ise plaket takdim edildi. Program, Ayşegül PINAR yönetimindeki Bağcılar Halk Eğitimi Merkezi Usta Öğreticileri Orkestrası müzik dinletisi ile sona erdi.

           

  

 

 

 

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.