İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANAKKALE RUHU KÜÇÜK YÜREKLERDE

Çanakkale Zaferi’nin 100.yılı münasebetiyle Bağcılar Kaymakamlığı, Bağcılar Belediyesi ve Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen “100. Yılında Çanakkale Konulu  Hikaye Anlatma Yarışması” Edip İplik  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. 10 Mart 2015 tarihinde yapılan yarışma, görsel şölene dönüştü. Okullar, BÜYÜK DESTANI en güzel yaşanmış hikâyelerle dile getirdi.
ÇANAKKALE RUHU KÜÇÜK YÜREKLERDE

ÇANAKKALE RUHU KÜÇÜK YÜREKLERDE YAŞADI.

100. YILINDA ÇANAKKALE KONULU  HİKAYE ANLATMA YARIŞMASI EDİP İPLİK  MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE YAPILDI.

Çanakkale Zaferi’nin 100.yılı münasebetiyle Bağcılar Kaymakamlığı, Bağcılar Belediyesi ve Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen “100. Yılında Çanakkale Konulu  Hikaye Anlatma Yarışması” Edip İplik  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. 10 Mart 2015 tarihinde yapılan yarışma, görsel şölene dönüştü. Okullar, BÜYÜK DESTANI en güzel yaşanmış hikâyelerle dile getirdi.  Bağcılar’ da bulunan  24 lisemizin katıldığı yarışma, bizlere tarihte duygu dolu bir yolculuk yaşattı. Salonu dolduran tüm izleyiciler ve katılımcılar büyük bir ilgiyle öğrencilerimizi izlediler. Yaşanmış hikayelerin anlatıldığı yarışma salonunda; kimi zaman duygu dolu anlar yaşanırken, kimi zaman heyecan ve kimi zaman da gurur yaşandı.

“Öğrencilerimiz, Çanakkale ruhu böyle yaşanır.” dedirttiler adeta bize. O şevk, o heyecan, o gurur, o kahramanlık; o iman, vatan sevdası, Çanakkale’yi anlatmaya kelimeler yetmez; ama ruhunu yakalayıp o ruhla yeni nesli şekillendirmek mümkün. Öğrencilerimiz, Çanakkale’ nin 100. Yılında “O ruhu” adeta yaşadılar. Onları yetiştiren, o ruhla besleyen öğretmenlerimize ve böyle güzel bir günde yaşanmışlıkları bize en güzel hal diliyle anlatan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Yarışmada, dereceye girsin girmesin bizi Seyit Onbaşı’yla gururlandıran, Kınalı Hasan’la hüzünlendiren, ne olursa olsun görevini ifa etmek için para hazırlayan Mehmet Muzaffer’le heyecanlandıran, Anzaklı Ömer’le ağlatan, bizi duygu seline boğan herkese sonsuz teşekkürler.

“ÇANAKKALE GEÇİLMEZ, GEÇİLEMEZ.” diyen öğrenciler, atalarının mirasına sahip çıkacaklarını haykırır gibiydiler. Bu ruhun hep var olmasını diliyoruz.

Yarışmanın yapılmasında emeği geçen başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa YILMAZ’ a, organizasyonu yapan Şube Müdürümüz Sayın Özkan BOYACI’ya, okulun salonunu bizlere açan okul müdürümüz Sayım Mustafa KÜÇÜKARABA’ ya ve özverili çalışmalarından dolayı jüri üyelerine şükranlarımızı sunuyoruz.


Jüri Üyeleri

1-     İlhan KORKMAZ

2-     Pınar ŞAHİN

3-     Selçuk MERT

        Şengül CAN

Dereceye Giren Öğrencilerimiz-

1-Yavuz Sultan Selim Çok Programlı Anadolu  Lisesi - Rıdvan ÖZBEK

2-Dr. Kemal Naci Ekşi Anadolu Lisesi – Muhammet Emin CERAN

3-Dündar Uçar Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi – Fatma DALKILIÇ

 

 

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.