İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetimizin 92. Kuruluş yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Bağcılar’da da coşkulu bir törenle kutlandı.

Cumhuriyetimizin 92. Kuruluş yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Bağcılar’da da coşkulu bir törenle kutlandı. Bağcılar Meydanı’nda düzenlenen törende öğrencilerimizinokudukları şiirlerle vatandaşlarımızı duygulandırırken, sundukları oratoryu ve spor gösterileri de alkış topladı. Tören sonunda bando eşliğinde resmi geçit yapıldı.
Cumhuriyetimizin 92. Kuruluş yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Bağcılar’da da coşkulu bir törenle kutlandı.

Cumhuriyetimizin 92. Kuruluş Yıldönümü sebebiyle Bağcılar Meydanında kaymakamlığımızın yönetiminde bir tören düzenlendi.

Bağcılar Meydanı’ndaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından bir konuşma yapan Bağcılar Kaymakamı Sayın Erdal Çakır “ Anadolu’nun yapısına en uygun rejimin Cumhuriyet olduğunu söyledi. Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Kurtuluş Savaşı sırasında hayatlarını ülkelerine adadıklarını belirten Çakır, Allah (c.c), bu coğrafyada yaşayanları bir kaderde birleştirdi. Ecdadımız ve yakınlarımızın canlarını verdiği bu topraklar bizim vatanımızdır. dedi. Anadolu topraklarının yıllar içinde başta Balkanlar, Kırım, Polonya, Irak, Doğu Türkistan ve Suriye olmak üzere birçok coğrafyadan zulüm sebebiyle kaçan insanlara kucak açtığını da hatırlatan Çakır, Bu topraklar onlara da yurt oldu. Eğer bu topraklar da düşerse zamanın sonuna gelmişiz, demektir. Allah(c.c) o günleri göstermesin.” şeklinde konuştu.

 

ÖĞRENCİLER ALKIŞ TOPLADI

Daha sonra Bağcılar Anadolu Lisesi öğrencisi Hüseyin Emre Adaklı, öğrenciler adına Cumhuriyet’in önemini anlatan bir konuşma yaptı.  Bağcılar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Bekir Can Yürük’ün “Akdeniz’e Doğru” şiirini okumasının ardından, öğrenci Şeyda Nur Gözütok da “Atatürk” adlı şiiri seslendirdi. Yeşilbağ Ortaokulu öğrencilerinin sunduğu oratoryunun ardından,Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü beraberinde öğrencilerimizin düzenlediği spor gösterisi büyük alkış topladı.

 

“DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜL”

 

Törenin ilerleyen anlarında ilçedeki okullar arasında resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Bağcılar Kaymakamı Sayın Erdal Çakır, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ve Garnizon Komutanlığı adına Albay Salih Karakuş tarafından verildi.

 

Sunuculuğunu Kurtdereli Mehmet Ortaokulu Müdürü Mustafa Ceyhan ve Cumhuriyet İlkokulu Sınıf Öğretmeni Hatice Büke tarafından yapılan törenler, ilçemiz resmi /özel ortaöğretim kurumları öğrencilerimizin, Bağcılar Anadolu Lisesi bando takımının eşliğinde yaptığı resmi geçitin ardından sona erdi. Törene İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Yılmaz’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları, Daire amirleri, okul müdürleri, öğrenciler, öğretmenler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

 

 

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.