İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, aramızdan ayrılmasının 77. Yılında ilçemizde yapılan çeşitli programlarla anıldı.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, aramızdan ayrılmasının 77. Yılında ilçemizde yapılan çeşitli programlarla anıldı.

Sabah 08:30 ‘da Bağcılar Meydanı Atatürk Anıtı yanında başlayan anma törenine Bağcılar Kaymakamı Erdal Çakır, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Garnizon Komutanı Komutanlığı adına Albay İbrahim Güler , İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçemizin daire amirleri, okul müdürleri,  gazilerimiz, öğrenciler ve çok sayıda ilçe sakini katıldı. 

 

Çelenklerin koyulmasının ardından, Atatürk’ün vefat ettiği saat olan 09.05’te çalan sirenlerle birlikte saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Bu esnada çevredeki vatandaşlar da siren sesiyle birlikte işlerini bırakarak saygı duruşuna katıldı.

Anma etkinlikleri meydandaki törenin ardından Bağcılar Alaattin Nilüfer Kadayıfçıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa YILMAZ açılış konuşmasını yapmasıyla devam etti. Tören‘Mustafa Kemaller Tükenmez’ adlı şiirin okunması, okul öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryunun sunumu, Atatürk´e ait anıların canlandırılması, okul korosu tarafından "Atatürk´ün Sevdiği Şarkıların" söylenmesi ve "10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü" konulu resim, kompozisyon şiir yarışmasında ilçemizde dereceye giren  öğrencilerin ödüllerinin verilmesi ile devam etti. Tören, protokol üyelerinin Grafik Alanı öğrencilerinin hazırladığı "Atatürk" konulu resim ve fotoğraf sergisinin gezilmesiyle sona erdi.

 

Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de Cumhuriyetimizin Kurucusu " Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü" saygı ve özlemle anıyoruz.


Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.