İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

20. Geleneksel Gençlik Şöleni’nde 520 Genç Ödüllendirildi.

20. Geleneksel Gençlik Şöleni’nde 520 Genç Ödüllendirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Bağcılar Belediyesinin birlikte düzenlediği ve Bağcılar Olimpik Kapalı Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında yurt içi ve yurt dışındaki bilgi-proje yarışmaları ile okullar arası spor müsabakalarında derece yapan ve LYS- TEOG’da dereceye giren, okullarında birinci olan 520 genç altınla ödüllendirildi.

Programda konuşma yapan İlçe Kaymakamı Erdal ÇAKIR, Bağcılar’ın nüfusunun 52 ilden fazla olduğunu belirterek, “Bağcılar bir yönüyle Anadolu bir yönüyle İstanbul’dur. Ülkemizin zengin gelenek ve görenekleri bu ilçede yaşatılıyor.” dedi. Marifetin iltifata tabi olduğunu hatırlatan ÇAKIR, “Teknolojide ve sermayede güçlü olabilirsiniz ancak bir ülkenin gelişmesinde gençlerin en iyi şekilde yetiştirilmesinin de büyük önemi vardır.” dedi. ÇAKIR, ilçede 150 bine yakın öğrencinin eğitim gördüğünü ve 5 bin de öğretmenin görev yaptığını sözlerine ekledi.

            Bağcılar Belediye Başkanı Lokman ÇAĞIRICI ise genç nüfusun milletlerin en büyük zenginliği olduğunu belirtti. Çocukların ve gençlerin geleceğe en iyi şekilde hazırlanmaları için yeni projeleri hizmete sunduklarını kaydeden ÇAĞIRICI, “Okullarında birinci olan öğrencilerle, TEOG ve LYS’de derece elde eden öğrencileri ve sportif etkinliklerde, İstanbul, Türkiye ve Uluslararası müsabakalarda Avrupa ve Dünya şampiyonlukları kazanan sporcuları ödüllendiriyoruz.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YILMAZ ise yaptığı konuşmasında “Gençlik; barışın mimarı; sanatın, kültürün, sporun gelişmesinin tek kaynağıdır. Gençlik, azmin ve iradenin sembolüdür. Gençler, sizler çalıştıkça yarınlarımız ihtişamlı, insanımız daha mutlu olacaktır. Gençler, siz başarıya inandıkça bugünümüz ve yarınımız, dünden aydınlık olacaktır. Gençler siz çalıştıkça cennet vatanımızda adalet, özgürlük, kardeşlik, birlik ve beraberlik taçlanacaktır." dedi

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YILMAZ konuşmasını “Bağcılar da sen ben yok. Bağcılar büyük bir aile. Sizler bu aileyi başarılarıyla gururlandıran gençlerisiniz. Gençler siz bizim gurur kaynağımızsınız. Bu gururu her yıl daha güzeliyle yaşatan sizleri, devamlı yanınızda olan ve bizleri yüreklendiren başta aileniz ve öğretmenlerinizi tebrik ediyorum. En büyük tebriki sizler adına eğitimin yılmaz ve yorulmaz destekçisi Bağcılarımız değerli kaymakamı Erdal ÇAKIR’a, sizlerin başarılarını altınla taçlandıran Belediye Başkanımız Lokman ÇAĞIRICI’ya sunuyorum, kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. Hepinize başarılarla dolu sağlıklı yarınlar diliyorum.” cümleleri ile sonlandırdı.

“MİNİKLER BÜYÜKLERİNİ MEST ETTİ”

 

Programın ilerleyen anlarında Ney ve Şiir dinletisi ilgiyle dinlenirken, Bilgi Evleri’nin minik öğrencilerinin sunduğu halkoyunlar gösterisi alkış topladı. Yine Bilgi Evleri Türk Halk Müziği Bağlama, Gençlik Merkezi Gitar Grubu seslendirdikleri parçalarla salonu coşturdu. Mehter konseriyle devam eden programda, davetliler karate gösterisini alkışlarla izledi. Hareketli ve göz kamaştıran sportif hareketler sergileyen gençlerin Bisiklet ve Basket gösterisi  binlerce davetli tarafından heyecanla izlendi.


genlik .genlik .genlik .genlik .genlik .genlik .genlik .genlik .genlik .genlik ...................

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.