İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAĞCILARIN OKULLARI ÇINAR AĞAÇLARI İLE DONATILIYOR

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı 2016 Çınar Yılı Projesi ile Orman Haftası kapsamında Bağcılar’daki okulların bahçeleri çınar ağacıyla donatılıyor. İlk olarak düzenlenen törenle Kadir Kuş İmam Hatip Okulu Bahçesi’ne çınar ağacı fidanı dikimi gerçekleştirildi. İlçenin cadde, sokak ve okul bahçelerine başta çınar olmaz üzere ıhlamur, dişbudak, kestane ve meşe ağacı fidanı dikimi yapılıyor.
BAĞCILARIN OKULLARI ÇINAR AĞAÇLARI İLE DONATILIYOR

Park, bahçe, cadde ve sokakların ağaçlandırıldığı Nostalji Bahçelerinin hizmete sunulduğu Bağcılar’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı 2016 Çınar Yılı Projesi ile Orman Haftası kapsamında ağaçlandırma çalışmaları hız kazandı. İlçede, çınar ağacı başta olmak üzere değişik türde ağaç fidanlarının dikimine ilk olarak okulların bahçesinden başlandı.

Bağcılar Kadir Kuş İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen Ağaç Dikim Töreni’nde bir konuşma yapan Bağcılar Kaymakamımız Sayın Erdal Çakır, ilçedeki ağaçlandırma ve çiçek dikme faaliyetlerinin artmasına dikkat çekerek, “Çevreyi yeşillendirme adına önemli projeler hizmete sunuluyor.” dedi.

“AĞAÇLARI SİZE EMANET EDİYORUZ”

Bağcılar Belediye Başkanımız Sayın Lokman Çağırıcı ise en güzel temizliğin kirletmemek olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı 2016 Çınar Yılı Projesi ile Orman Haftası kapsamında okulların bahçelerine çınar ağacı dikmeye başladıklarını anlatan Çağırıcı, “İlçemizin cadde, sokak ve okul bahçelerine başta çınar olmak üzere ıhlamur, dişbudak, kestane ve meşe ağacı fidanı dikeceğiz. “ şeklinde konuştu. Öğrencilerden yeşili korumalarını ve çevreyi temiz tutmalarını isteyen Çağırıcı, “Okullarımızın bahçelerini ağaçlandırıyoruz. Onları sizlere teslim ediyoruz. Ağaçlarımızın bakımını en iyi şekilde yapıp ve koruyacağınıza inanıyorum.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Yılmaz ise konuşmasında Bağcılar’da çevreyi temiz tutma bilincinin her geçen gün arttığını ifade etti. BAGİMDER Başkanı Hasan Hüseyin Dönmez, Okul Müdürü Mükremin Köse, öğretmen, veliler ve öğrencilerin katıldığı program sonunda okulun bahçesine çınar ağaçları dikildi.
29-03-201629-03-201629-03-2016 

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.