İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZE BİSİKLET DAĞITIMI TÖRENİ

Bağcılar’da eğitim gören ortaokul öğrencilerine, Sağlık Bakanlığı, Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında 114 ortaokul öğrencisine bisikletleri dağıtıldı. Bisikletlerine kavuşan öğrenciler büyük bir sevinç yaşadı.
ÖĞRENCİLERİMİZE BİSİKLET DAĞITIMI TÖRENİ

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Bisiklet Dağıtım Töreni Abdurrahman Nermin Bilimli Endüstri Meslek Lisesi’nde düzenlendi. Öğrencilere bisikletler protokol tarafından dağıtılırken, Bağcılar Belediye Başkanı Sayın Lokman Çağırıcı, bisiklete binerek sahnede kısa bir gezinti yaptı.

Törende bir konuşma yapan İlçe Kaymakamımız Sayın Erdal Çakır, hayatın bir dengeden ibaret olduğunu belirterek, sportif aktivitelerin önemine dikkat çekti. İlçe Kaymakamımız Sayın Erdal Çakır, “Fiziksel olarak yapmamız gereken hareketlerin azamisini gerçekleştirelim. Nasıl ki kartalın uçması için iki kanadı önemliyse insanlar da zihni ve fiziki olarak öne çıkmaktadırlar. Düzenli olarak fiziksel aktivitelerde bulunursak vücut dengemizi sağlarız.” dedi.

Konuşması öncesi sahnede bisiklete binerek kısa bir gezindi yapan Bağcılar Belediye Başkanı Sayın Lokman Çağırıcı da insanların günlük yaşamları içerisinde koştururken sağlıklarına da dikkat etmesi gerektiğinin altını çizdi. Spor yapmanın mazereti olmadığını da kaydeden Bağcılar Belediye Başkanı Sayın Lokman Çağırıcı,  “İlçemize 18 yıl önce spor salonları inşa ederek hizmete sunduk. 22 mahallemizdeki mahalle konaklarımızda aletli spor salonları bulunuyor. Yine parklarımızda da yürüyüş parkurları ve spor aletleri var. “ şeklinde konuştu. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Yılmaz ise şimdilik 114 ortaokul öğrencisini bisiklet dağıttıklarını belirterek, bu sayının 2016 yılı itibariyle artacağını kaydetti. Ülkemizde obezitenin büyük bir tehdit olarak arttığına dikkat çeten Bağcılar Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Hülya Zengin Tiryaki de “Fiziksel hareketsizlik ölüme neden olan risk faktörleri arasında 4.sırada yer alıyor. “ dedi.

 Mülk-i amirlerimiz tarafından öğrencilerimize bisikletleri dağıtıldı. Öğrencilerimiz bisikletlerine kavuşurken büyük bir sevinç yaşadılar.

26-04-201626-04-201626-04-201626-04-201626-04-201626-04-201626-04-2016

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.