İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nden Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nden Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

        Bilindiği üzere, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ-PDY terör örgütü bağlantılı cuntacı bir grup,vatanımıza, bayrağımıza ve milletimizin milli iradesine,demokrasiyi, hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan alçak bir kalkışma girişiminde bulunmuşlardır.. Ülkemizin demokratik hukuk düzenine, kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişine yönelik bu darbe teşebbüsü, devletimizin ve milletimizin ortaya koyduğu ortak dayanışma ve üstün gayret sayesinde bertaraf edilmiştir.

        Ordu içinde örgütlenmiş paralelci cunta tarafından gerçekleştirilen bu hain kalkışmanın, hak ettiği cevabı en etkili şekilde aldığından hiçbir kuşkumuz yoktur. Bu menfur girişim karşısında, demokratik hukuk devletini sarsılmaz bir iradeyle savunan ve cuntacılara karşı siyasal tarihte eşine az rastlanır şekilde dik duran başta Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Hükümetimize, güvenlik güçlerimize ve halkımıza en içten teşekkürlerimizi arz ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Darbeci ihanet odaklarına yönelik olarak ortaya konulan bu demokratik duyarlılığı ve cesareti her türlü takdirin ötesinde görüyor, bu sayede ülkemizin yarınlarına dair umut ve hedeflerimizi daha da güçlü şekilde sahipleniyoruz.

        Şüphesiz ki, ülkemizin ileri demokrasiye ve gerçek bir hukuk devletine ulaşma yolundaki azim ve kararlılığı artarak devam edecektir. Bu süreçte, başta paralel devlet yapılanması olmak üzere, her türlü vesayet ve terör odağına yönelik haklı mücadelemiz başarıyla sonuçlanacak, ülkemize ve insanlık değerlerine ihanet eden darbeci çeteler adalet karşısında hesap vereceklerdir.

        Bu darbe girişimine karşı kahramanca direnirken şehadet mertebesine ulaşan şehitlerimize Allah´tan rahmet, geri de kalan kederli ailelerine sabrı cemil niyaz ederken, yaralı olan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.