İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLK DERS ZİLİ NENE HATUN İLKOKULU’NDA ÇALDI

İLK DERS ZİLİ NENE HATUN İLKOKULU’NDA ÇALDI

 

İlçemizde 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Nene Hatun İlkokulu’nda yapılan açılış töreni ile başladı. İstanbul Milletvekili Sayın Tülay KAYNARCA, Bağcılar Belediye Başkanı Sayın Lokman ÇAĞIRICI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa YILMAZ, AK Parti İlçe Başkanı Sayın İsmet ÖZTÜRK, İlçe Müftüsü Sayın Hasan Hüsnü SULA, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Erden BURSALI, 15 Temmuz şehidi Adil BÜYÜKCENGİZ’in ablası Ayşegül BÜYÜKCENGİZ, Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Veliler ve Öğrenciler katıldı.

Okula Merhaba Programı, 15 Temmuz gecesi yaşananların anlatıldığı video gösterisiyle başladı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Nene Hatun İlkokulu Okul Müdürü İsmail UÇAR yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Lokman ÇAĞIRICI ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa YILMAZ’a okullara yaptıkları katkı ve sağladıkları destek dolayısıyla teşekkür ederken; okullarında 15 Temmuz Demokrasi Zaferini anlatarak çocuklarda milli birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, şehitlik, milli irade, demokrasi ve yurt savunması bilincini oluşturacaklarını vurguladı. İsmail UÇAR geçmişin tecrübesinden ve geleneğinden yararlanarak yeni projelere yöneleceklerini ve bilgi dolu erdemli bir nesil yetiştireceklerini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa YILMAZ yaptığı konuşmada öğrencilere akıl ve zamanı iyi kullanmalarını tavsiye etti. 15 Temmuz’da aklını kiraya veren hainlerin millete silah doğrulttuğunu anlatan Müdürümüz, ancak halkın ölüm kusan tanka ve uçağa rağmen demokrasisine sahip çıktığını anlattı. 17 yaşından küçük şehitlerin isimlerini anan Müdürümüz, vatanın gençlere emanet olduğunu vurgulayarak, “Bizler aklımızı, vicdanımızı bir kişiye veya gruba teslim etmedik. Vatan haini Fetullahçı Terör Örgütü’ne en büyük tokat 15 Temmuz’da vurulmuştur.” dedi. 

2002 yılından itibaren ülkenin başta eğitim olmak üzere hemen her alanda geliştiğinin altını çizen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman ÇAĞIRICI da bu gelişmeden Türkiye düşmanları ile içerdeki hainlerin rahatsız olduklarını kaydetti. Milletin Suriyelilere ensar olmasından da rahatsızlık duyulduğunu vurgulayan ÇAĞIRICI,  “15 Temmuz’da bu ülkenin kalkınmasına ve geleceğine kurşun sıkmaya çalıştılar. Hainler işgal hareketine kalkıştılar. Ancak yüce Yaradan ile bu milleti hesaba katmadılar. 15 Temmuz bu ülkenin yeniden dirilişine vesile oldu. Bir daha 15 Temmuzlar yaşamak istemiyoruz.” şeklinde konuştu.  Eğitime yönelik yatırımları da dile getiren ÇAĞIRICI, okulların dış cephe kaplamasını yaptıklarını, spor salonları inşa ettiklerini ve temizliğini yaptığını anlattı. Kapalı yüzme havuzları inşa ettiklerini de anlatan ÇAĞIRICI, ilçenin yeni okullara kavuşmasıyla eğitim kalitesinin daha da artacağına vurgu yaptı.

Törende konuşma yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay KAYNARCA, oğlunu ortaokula kaydettiğini ve iki evladının da üniversite eğitimine başladığını söyledi. Bağcılar ilçesinde 200 bin öğrencinin eğitim gördüğüne dikkat çeken Kaynarca, bu rakamın birçok vilayetin nüfusundan fazla olduğunu belirterek, “Bağcılar’a yapılan eğitim hamlesi çok önemli. Okulların dış cephesi yapıldı. Spor salonları inşa ediliyor. Başkanımız Lokman Çağırıcı ile İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YILMAZ, idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Öğrenciler protokolün ders zilini çalmasıyla birlikte 15 Temmuz şehitlerinin isimlerini taşıyan dersliklerdeki yerlerini aldı. Programda ayrıca ihtiyaç sahibi öğrencilere okul çantası ile kırtasiye malzemesi dağıtılırken, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen ücretsiz ders kitapları da öğrencilere verildi.

 

Minik öğrenciler Bağcılar Belediyesi tarafından kurulan oyun alanında palyaçolar eşliğinde bolca eğlenerek okulun ilk günü yaşadıkları heyecanı yendiler. 

 

26-09-201626-09-201626-09-201626-09-201626-09-201626-09-201626-09-201626-09-201626-09-201626-09-2016

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.