İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAĞCILARDA 13. İZCİLİK ŞURASI ÇOŞKU İLE YAPILDI

  Bağcılar Belediyesi İzci Meclisi 13. İzcilik Şurası, Halk Sarayı’nda yoğun katılımla gerçekleşti.Bağcılar Belediyesi İzci Meclisi tarafından düzenlenen 13.İzcilik Şurası’nda İzci Yemini, İzci Bağırışı ve İzci şiirleri okuyan miniklere fularları törenle takıldı. Programa Onur Konuğu olarak 15 Temmuz şehitlerinden İzci Lideri Ramazan Sarıkaya’nın eşi Zeynep ve kızı Şüheda Sarıkaya da katıldı.               Şura öncesi bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Orhan Çiftçi, çocukluğunda İzcilik faaliyetlerinin varlıklı ailelerin çocuklarına yönelik yapıldığını belirtti. Çiftçi, “İzcilik, bize yabancı bir kavramdı. Kıyafetler de şimdiki gibi güzel değildi. Oysa şimdiki kıyafetler sempatik ve sevimli” dedi. İzciliğin temel prensibinin dil, din ve ırk ayrımı olmadan yapıldığına da vurgulayan Çiftçi, bu hareketin özü "İyilik yap ve iyilik bul" şeklinde konuştu.  
BAĞCILARDA 13. İZCİLİK ŞURASI ÇOŞKU İLE YAPILDI

 

08-03-2017“İZCİ KAMPLARIMIZ ÖRNEK OLDU”

 

            Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da 15 Temmuz’da şehit düşen İzci Lideri Ramazan Sarıkaya’yı rahmetle andıklarını belirtti. İzciliğin gönüllü eğitimsel hareket olduğunu ifade eden Çağırıcı, “İyi bir izci olmak için azim ve sabır gerekiyor. İzci sözünün eridir, şerefini her şeyin önünde tutar. Başkalarına yardım eder.” dedi.İzci Federasyonu’ndan sonra İzci Kamplarını en iyi yapan belediye olduklarını da vurgulayan Çağırıcı, kampların tüm masrafını karşıladıklarını kaydetti. Çağırıcı, “İzcilere verdiğimiz önem diğer belediyelere de örnek oldu. Birçok yerde benzeri çalışmalar gerçekleşti. Yurt içinde ve yurt dışındaki kamplara katıldılar. İngiltere’deki kampta ülkemizden katılan 100 izcinin 10’u ilçemizdendi.”

 


                                                                                                                                                                 

 

          

 08-03-2017 “SİZLERLE GURUR DUYUYORUM”

K Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk de öz güvenli ve donanımlı gençler sayesinde geleceğe ümitle baktıklarını belirtti. Öztürk, “İzcilik, dünyada en yaygın gençlik organizasyonu olarak biliniyor. Gençler olgunlaşıyor ve ekip çalışmasına katılıyor. İzcilik, ilçemizde 13. yılda ciddi değişim yaşadı.” dedi. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kadem Çalış da izcilik kamplarına ilginin her yıl arttığını belirterek, “İzcilik, çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimine katkı sağlıyor.” diye konuştu. İzci Meclisi Başkanı Kemal Hürcan da binlerce izciyi doğayla buluşturduklarını kaydetti. İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık da cep telefonu aracılığıyla izcilere seslenerek, “Sizlerle gurur duyuyorum” dedi.

 

 

 

ŞEHİD İZCİ LİDERİNİN EŞİ İLE KIZINA PLAKET08-03-2017

 

            Başkan Çağırıcı, Şura’nın onur konuğu olan 15 Temmuz şehitlerinden İzci Lideri Ramazan Sarıkaya’nın eşi Zeynep ve kızı Şüheda Sarıkaya’ya teşekkür plaketi verdi. Daha sonra Orhan Gazi Lisesi öğrencileri 30 Kuş şiirini, İzci Sevgi Gül Yaşar da ‘Ben Anadoluyum’ şiirini okudu. Yine, Ragıp Akın İlkokulu öğrencileri de İzci Şarkısını seslendirdi.  Şura sonunda toplu halde yemin eden izcilere fularları protokol tarafından takıldı.

 

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.