İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz´un birinci yıldönümünde tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Çok Değerli Eğitim Çalışanları, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler  

Tam bir yıl önce bugün kanlı bir darbe ve işgal girişimiyle destansı bir demokrasi ve vatan direnişini iç içe yaşadık.  15 Temmuz´un sene-i devriyesini idrak ettiğimiz şu günlerde hiçbir insanî, İslâmî, ahlâkî değer taşımayan bu Bâtınî ve şeytanî sapkın örgütün geçtiğimiz bir yıl boyunca dahi arsızlıklarını sergilemeden geri durmadıklarını, yıllanmış ittifaklar ve muazzam çıkar ortaklıklarından müteşekkil yapısıyla yapabileceği kötülüklerin tasavvur ve muhayyelinin imkansız olduğunu hep beraber müşahede ettik.  

Malumunuz olduğu üzere ülkemiz, 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı millete ve devlete ihanet şebekesi Fethullahçı Terör Örgütü’nün Silahlı Kuvvetlerimiz içerisine sızmış terörist unsurlarının öncülüğünde cunta ve darbe kalkışmasıyla karşı karşıya kalmıştır.   Diyanet´in “bunların cenaze namazı kılınmaz” fetvasını verdiği bu terör örgütü FETÖ´nün nasıl “eleman” devşirdiğini, neleri istismar ettiğini veya hangi çarpık din anlayışının sosyolojik zemininde ürediğini  hep beraber esefle müşahede ettiğimiz bir süreçten geçtik. Eğitimli dediğimiz ama iradesini başka akla ve akıllara teslim eden, mankurtlaşan bu çete mensuplarının ilmi bir eğitimden ve terbiyeden geçtiğini ama milli ve manevi bir eğitimden ve terbiyeden sınıfta kaldığını gördük. Bu sebeple değerli velilerimiz artık çocuklarının eğitiminde daha dikkatli davranmak zorundadır. Çocuklarımızı başı boş bırakmamalı birtakım ekonomik, sosyal ve kültürel eksik ve zaaflarımızı FETÖ, PKK, DEAŞ gibi terör unsurlarının kullanmasına asla fırsat vermemeli, müsaade etmemelidir; yüce Türk Devletinin her kurumuyla her zaman bizlerin yanında olacağı unutulmamalıdır. Eğittiğimiz öğrencilerimizin vatanımızın teminatı olacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır.  

15 Temmuz bize iki şeyi hatırlatmaktadır. Birincisi ihanet; ikincisi kahramanca direniş, sadakat, şehadet ve yeniden diriliş.  Eğitimci olarak bizler ihaneti de sadakati de unutmayacağımız gibi  yetiştireceğimiz öğrencilerimize de unutturmayacağız. 


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bu kanlı darbe ve işgal girişimini bir kez daha lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına, milletimize ve devletimize başsağlığı, yaralı kardeşlerimize de Rabbimizden şifa diliyoruz.


Mustafa Yılmaz
Bağcılar İlçe Millî Eğitim Müdürü

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.