İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bağcılar Kod Haftasında (Codeweek) Kodluyor

Bağcılar Kod Haftasında (Codeweek) Kodluyor

 

Kod Haftası (Codeweek), erken yaşlardan itibaren çocukların kodlama becerisini desteklemek için Avrupa Çapında yapılan bir harekettir. Kodlama haftası etkinlikleri, 2018 yılı itibariyle Milli Eğitim Bakanlığımızın üyesi olduğu Avrupa Okul Ağı (EuropeanSchoolnet) kuruluşu tarafından Avrupa Komisyonu adına yürütülmektedir. 50’den fazla ülkede aktif olarak devam eden, Kod Haftasının amacı kodlama ve programlamaya dair farkındalığın arttırılması, birlikte çalışmanın teşvik edilmesi ve kodlama kültürünün yaygınlaştırılmasıdır. Kod haftası herkes için, herkes tarafından yapılabilir. Çocuklar, öğrenciler, çıraklar, genç yetişkinler, yetişkinler, yöneticiler, aileler, öğretmenler, kütüphaneciler, girişimciler ve karar vericiler kodlama etkinliği düzenleyebilir ve kod haftasına katılabilir. Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından öğretmenler aktif olarak desteklenmektedir.

Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm özel ve resmi kurumlarda 6-21 Ekim 2018 tarihlerinde Kodlama Haftası (Codeweek)boyunca “Bağcılar Kodluyor” temasıyla etkinlikler düzenlenecektir. Bu kapsamda Okul yöneticileri ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ile A. Nilüfer Kadayıfçıoğlu MTAL konferans salonunda Şube Müdürü Özkan BOYACI ve İlçe Fatih Projesi Eğitmeni Kadir ÜNSAL tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldı. Codeweek haftası boyunca okullarımızda öğrencilerimizle beraber oynayarak, eğlenerek hem de öğrenerek birçok etkinlik gerçekleştireceğiz. Ayrıca öğretmenlerimize yönelikte Oyun Temelli Kodlama eğitimi düzenlenecektir.

https://codeweek.eu/view/165417/bagcilar-kodluyor

http://codeweekturkiye.eba.gov.tr/

https://codeweek.eu/

#codeweek

#BagcilarMem

#CodeweekBagcilar05-10-201805-10-201805-10-2018

 

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.