İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın

Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın

Millî Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği iş birliği ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı ortaokullarda eğitim gören bir milyon öğrencinin ücretsiz bir şekilde sinemayla tanıştırılması amacıyla hazırlanan proje devam ediyor. Sinemayla öğrencilerimizin kültürel yönden gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen ve bu yıl ikinci kez “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” sloganı ile uygulanacak projenin açılışı, Bağcılar İlçemizde, Site Sinemasında yapıldı.

 

Proje kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği ile bir milyon öğrencimiz bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz film seyretme imkânı bulacak. Öğrencilerin sinema salonlarına ulaşımları ise Türkiye Belediyeler Birliği desteği ile belediyeler tarafından sağlanacak. Bu proje ile öğrencilerimizin erken yaşlardan itibaren kültür ve sanat hayatıyla tanışmaları, hayal perdesinin ayrıntılarını keşfetmeleri hedefleniyor.

Bu yıl ikincisi uygulanan proje ile İstanbul’un ilçelerinde öğrenim gören öğrenciler beyaz perdenin “büyülü” dünyası ile tanışıp, keyifli zaman geçirdiler. Bağcılar ilçemizde bu eğitim ve öğretim yılındaprojenin ilk başlangıç gününde  Akyiğit ortaokulu, Aşkaleli İbrahim Polat Ortaokulu veBağcılar  Borsa İstanbul Ortaokulu Öğrencilerimiz Proje kapsamında , Ayla, Bizim Köyün Şarkısı, Doru, filmlerinden istediklerini seçerek izlediler ve keyifli bir gün geçirdiler.

 

23-10-201823-10-201823-10-201823-10-2018

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.