İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Priştine Yunus Emre Enstitüsünün İcra Ettiği Dostluk ve Kardeşlik Buluşmaları Vushtrri

          Priştine Yunus Emre Enstitüsünün icra ettiği Dostluk ve Kardeşlik Buluşmaları Vushtrri'de Eqrem Çabej Lisesi ile başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YILMAZ ve Şube Müdürümüz Erdal YILDIRIM Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Ülker ve Enstitü çalışanları eşliğinde okul müdürleri ile kardeşlik ilişkilerinin kurulması, akademik bilgi paylaşımı ve karşılıklı tercübe edinmeleri gibi konular görüşüldü.
Priştine Yunus Emre Enstitüsünün İcra Ettiği Dostluk ve Kardeşlik Buluşmaları Vushtrri

          Kosova'nın güneybatısındaki Prizren'de Yunus Emre Enstitüsü (YEE) tarafından Türkiye ve Kosova arasında eğitim alanında bilgi ve deneyimlerin paylaşılması ve iş birliğinin arttırılmasını amacıyla "Dostluk ve Kardeşlik Buluşmaları" etkinliği düzenlendi. Etkinliğe, Türkiye'nin Prizren Başkonsolosu Eylem Altunya, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Priştine YEE Müdürü Mehmet Ülker, Türkiye Maarif Vakfı Kosova Direktörü Mesut Özbaysar, Rumeli Dernekleri Federasyonu (RUDEF) temsilcisi İbrahim Toprak, Prizren Eğitim Müdürlüğü Türkçe Eğitim Sorumlusu Ferdi Kovaç ve iki ülkeden çok sayıda eğitimci katıldı.

 Dostluk ve Kardeşlik Buluşmaları faaliyetinin kapanış programı olan "Dostluk ve Kardeşlik Buluşmaları Oturumuna" İlçe milli eğitim müdürümüz Mustafa YILMAZ ve Şube müdürümüz Erdal YILDIRIM'ın katıldığı etkinlikte Kosova'nın Priştine, Prizren,Vushtrri, Mitrovica, Gilan ve Malisheva şehirlerindeki Prizren, Vushtrri, Mitrovica, Gilan ve Malisheva şehirlerindeki okul müdürleri ve eğitim yöneticileriyle eğitimde Türkiye ve Kosova taraflarının imkan ve fırsatları değerlendirilmiştir. Dostluk ve Kardeşlik ilişkilerinin pekiştirilmesi amacıyla muhtemel "Kardeş Okul" projeleri gündeme alınmıştır.


01-07-201901-07-201901-07-201901-07-201901-07-2019

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.