İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaşam Okulu

Okulla hayatı birleştirdiğimiz "Yaşam Beceri Atölyeleri" ile çocuklarımızı hayata hazırlamak için oluşturduğumuz atölyelerimizi değerli katılımcılarımızın teşrifleriyle hizmete açtık
Yaşam Okulu

2023 eğitim vizyonu kapsamında ortaya konan hedeflerden biri tüm seviyelerdeki okullarda birer tasarım beceri atölyesi kurulmasaydı. Vizyon açıklamasının ardından elimizden geldiğince bu atölyeleri oluşturmaya çalıştık bugün emeklerimizin sonucunda ilmek ilmek ördüğümüz atölyelerimizin açılışını gerçekleştirdik. Öğrencilerimize kendilerini yaratıcı olarak ifade edebilecekleri fırsatların ve araçların sunulduğu öğrenme ortamları oluşturduk. Atölyelerimiz :

1-      Müzik atölyesi

2-      Resim ve görsel sanatlar atölyesi

3-      Ahşap ve metal atölyesi

4-       Akıl oyunları ve Satranç atölyesi

5-       Yaşam Becerileri Atölyesi

6-       Drama ve Eleştirel Düşünce Atölyesi

7-       Sportif Etkinlikler Atölyesi .

       Bu atölyelerdeki etkinlikler bilim sanat spor kültür odaklı yapılandırılacaktır .Çocuklarımız soru çözme, konu anlatımı gibi eğitim anlayışından üretimi yapmayı etkileşimi derinleşmeyi  öne çıkaran bir müfredat anlayışına yöneleceklerdir.

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.