İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARNELERİNİ ALAN ÖĞRENCİLERİN GÖSTERİSİ HERKESİ MEST ETTİ

KARNELERİNİ ALAN ÖĞRENCİLERİN GÖSTERİSİ HERKESİ MEST ETTİ

Tüm yurtta olduğu gibi Bağcılar’da da yarıyıl tatiline giren öğrenciler için karne dağıtım töreni düzenlendi. Aşık Veysel İlkokulu’nda gerçekleşen programda öğrenciler folklor gösterisi, şiir dinletisi ve atık malzemelerden oluşturulan giysilerle yaptıkları defile ile izleyenleri mest etti.

2017-2018 eğitim öğretim yılının 1. Dönemi bugün sona erdi. Yurt genelinde olduğu gibi Bağcılar’da da özel bir etkinlik gerçekleştirildi. Aşık Veysel İlkokulu’nda düzenlenen “Yarıyıl karne dağıtım” töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık yaptığı konuşmada “30 yıldır benim bir hayalim var. 20 ve 25’er kişilik sınıfların olduğu ve sabah 9’da başlayan derslerin 5’e kadar okulun devam ettiği bir hale geliriz inşallah. Tatilde en az bir tane hikaye kitabı okuyun ve öyle gelin ki çok ilerilere gidelim. Çok çalışın” dedi.

“Eğitim camiamızı, velileri ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum”

İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan ise “Karne her zaman heyecan vesilesi olmuştur. Karnelerin alınmasından sonra çıkılacak olan 15 günlük tatil hem öğrencileri hem anne babaları dinlendirecektir” şeklinde konuştu.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da “Bağcılarımızda güzel bir aile ve sevgi ortamı oluşturan bütün Milli Eğitim ailemizi tebrik ediyorum. Başarının hep birlikte geldiğini biliyoruz. İnşallah Bağcılar’ın tekli eğitime ilk geçen ilçelerimizden biri olacağına inanıyorum. Eğitim camiamızı, velileri ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Yılmaz ise şunları söyledi: “Sizlere tavsiyemiz bu sene de bol bol dinlenmeniz, eğlenmeniz ancak ilimden, öğrenmeden ve kitaptan asla vaz geçmemeniz. 160 bine yakın öğrencimizle sorunsuz bir dönemi bitirmenin sevinci ve gururunu yaşıyoruz. Bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum”

“Atık malzemelerden oluşturdukları giysilerle defile yaptılar”

Konuşmaların ardından 1-A sınıfı öğrencileri folklor gösterisi ardından da Anasınıfı öğrencileri artık malzemelerden oluşturdukları giysileri giyip defile yaptı. Defile ve folklor gösterisi izleyenleri mest etti. 2-E sınıfı öğrencisi Deniz Kurtulmuş “Ziller Çalacak” isimli şiir okurken özel eğitim sınıfı öğrencileri de işaret diliyle bir gösteri yaptı.

Konuşmaların ardından öğrencilere karneleri protokol tarafından verildi. Karnelerini alan öğrenciler sevinçlerini yakınlarıyla paylaşırken büyük bir coşku yaşadılar. Programa AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, İlçe Müftüsü Musa Uzun, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.


22-01-201822-01-2018

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.