İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLER, KİTAPLARDA ÇANAKKALE’ Yİ YAŞADILAR!

Çanakkale Zaferi Kitap Okuma Yarışması Yapıldı. Bağcılar Kaymakamlığı, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bağcılar Belediyesi işbirliği ile Çanakkale Zaferi’  nin 100. Yılı münasebetiyle kitap okuma yarışması yapıldı. Daha önceden belirlenen ve okullara gönderilen kitaplar öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı. Ortaokullar, Yusuf DURSUN’ un “Cennet Kapısı Çanakkale” adlı kitabını; liseler de Mehmet NİYAZİ’ nin “Çanakkale Mahşeri”  adlı kitabını okuyarak yarışmaya hazırlandılar.
ÖĞRENCİLER, KİTAPLARDA ÇANAKKALE’ Yİ YAŞADILAR!


Çanakkale Zaferi Kitap Okuma Yarışması Yapıldı.

Bağcılar Kaymakamlığı, Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bağcılar Belediyesi işbirliği ile Çanakkale Zaferi’  nin 100. Yılı münasebetiyle kitap okuma yarışması yapıldı. Daha önceden belirlenen ve okullara gönderilen kitaplar öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı. Ortaokullar, Yusuf DURSUN’ un “Cennet Kapısı Çanakkale” adlı kitabını; liseler de Mehmet NİYAZİ’ nin “Çanakkale Mahşeri”  adlı kitabını okuyarak yarışmaya hazırlandılar.

07 Mart 2015 Cumartesi günü Saat 09.30’ da başlayan yarışma sınavına ortaokul öğrencileri Dr. Kemal Naci Ekşi Anadolu Lisesinde, lise öğrencileri ise Şükrü Savaşeri Ortaokulunda girdiler. Ortaokullarda 389 öğrenci, liselerde ise 195 öğrenci yarışmaya katıldığı sınavda ortaokul öğrencilerine 48 soru sorulurken; lise öğrencilerine 60 soru soruldu.

Okullarda yoğun bir ilgi gören kitaplar, öğrenci ve veliler tarafından ilgiyle karşılandı. Hatta bazı veliler gelerek, “Ne güzel bir kitap seçmişsiniz, çocuğum hiç elinden bırakmadan okuyor. “ şeklinde teşekkürlerini bildirdiler.

Kitap Okuma yarışması sonucu dereceye giren öğrencilerimiz, 18 Martta gerçekleştirilecek Çanakkale Zaferi töreninde Bağcılar Belediyesi tarafından ödüllendirilecek olup biz de Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kendilerini tebrik ederiz. Yarışmaya katılım gösteren okullarımıza ve öğrencilerimize, ayrıca Cumartesi günü okullarını bu güzel etkinlik için açan ve öğrencileri karşılayan Şükrü Savaşeri Ortaokulu Müdürü Sayın Engin GÖKYILDIZ’ a ve Dr. Kemal Naci Ekşi Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Muhsin METİN’ e; ayrıca soruları hazırlayan komisyonu üyeleriYavuz YILMAZ, Hakan AYDEMİR, Ensar DAĞ, Gökhan YILMAZ, Mustafa ERGÜN, Emre ÇAY, Bayram ÇETİN ve Oktay ÇINAR’a  teşekkür ediyoruz.

Ortaokulda Dereceye Giren Öğrenciler

1-      Aslı ÖZKAN – Gaziosmanpaşa Ortaokulu

2-      Fatma Zehra BAŞ – Hızır Reis İmam Hatip Ortaokulu

3-      Mustafa AYTAÇ – Özel Birikim Hayat Ortaokulu

Lisede Dereceye Giren Öğrenciler

1-      Halil BOZKURT – Otocenter Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

2-      Ahmed DEMİR – İbni Sina Anadolu Lisesi

3-      Enes SÖNMEZ – Otocenter Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.