İSTANBUL BAĞCILAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaz Spor Okulları Açılışı

Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bağcılar Belediyesi’nin bu yıl 12.’sini düzenlediği Yaz Spor Okulları’nın açılışı törenle yapıldı. 20 bin öğrencinin kayıt yaptırdığı spor okullarında Futbol, Basketbol, Okçuluk ve Voleybol ‘un da aralarında bulunduğu farklı branşlarda eğitim verilecek.
Yaz Spor Okulları Açılışı

Bağcılar Belediyesi Geleneksel 12. Yaz Spor Okulları açılışı Mahmutbey Stadı’nda düzenlenen coşkulu bir törenle yapıldı.

Törende konuşan İlçe Kaymakamı Orhan Çiftçi, 20 bin öğrencinin katıldığı Yaz Spor Okulları’nın önemine dikkat çekti. Ülkemizde nüfusu 20 binin altında olan 300’e yakın ilçenin olduğunu hatırlatan Çiftçi, “Bu çok önemli bir organizasyon. Çocuklarımız, halk oyunları dahil 9 branşta ücretsiz olarak hizmet alacaklar. Belediyemizin spora verdiği destek ve katkılara burada da şahitlik ediyoruz” dedi.

7 KAPALI HALI SAHA PROJEMİZ DEVAM EDİYOR”

Yaz Spor Okullarında her branşta eğitim verdiklerinin altını çizen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, bu yıl da okçuluk branşını eklediklerini söyledi. Bağcılar’ın genç nüfusa sahip olduğunu belirten Çağırıcı, yaptıkları yatırımlardan örnekler verdi. Çağırıcı, “Parklarımıza,  yeri müsait olan okullarımızın bahçesine kapalı spor salonları yapıyoruz. İkinci stadımızın inşaatı da devam ediyor. İlçemize 3. stadı da yapacağız. Etkinliklerimiz halı sahalarda da devam ediyor. 7 tane daha kapalı halı saha projemiz devam ediyor” diye konuştu. İzci Kampları düzenlediklerini ve Kemerburgaz’daki 200 dönümlük araziyi de spor için kullanmak istediklerini belirten Çağırıcı,  başarılı sporcu ve öğrencileri İzmit Kefken’de ağırladıklarını kaydetti. Çağırıcı, 250 yataklı konaklama tesisi inşaatının da devam ettiğini sözlerine ekledi. AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise Bağcılar’da gençlere, yaşlılara, çocuklara ve kadınlara hizmet etme imkanı olduğunu hatırlatarak, “Yaz Spor Okulları da gençlerimizin bedensel, fiziksel ruhsal gelişimine katkı sağlayacak. Takdire şayan bir organizasyon” dedi.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ise bu yaz da spor alanlarının öğrencilerle dolup taşacağını söyledi.

PROTOKOL BOCCE OYNADI, OK ATTI

Programın ilerleyen anlarında Kaymakam Çiftçi, Başkan Çağırıcı, İlçe Başkanı Öztürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz ok atarken, birlikte yeni inşa edilen alanda da bocce sporu etkinliğine katıldılar. Programda ayrıca Anadolu’nun zenginliğini yansıtan sporlardan olan Bocce yarışlarında dereceye giren öğrencilere kupaları verildi. Ardından Bilgi Evleri folklor ekibi halk oyunlarından örnekler sundu. Bağcılarlı Taek Wondo sporcularının gösterisi de ilgi gördü. Program sonunda birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

20-06-2017 20-06-2017
20-06-2017 20-06-2017
20-06-2017  

 

 

 

Yavuz Selim Mahallesi 1000. Sokak No 14 Bağcılar Hükümet Konağı Bağcılar/İSTANBUL - (212) 474 30 37 (212) 474 30 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.